Finans

BlackRock'ın Bitcoin ETF'i, Rekor Hızda Bitcoin Biriktirerek MicroStrategy'yi Geride Bıraktı

Beliz Karasu bir ay önce 16544
İçindekiler

BlackRock'ın Bitcoin ETF'i, Rekor Hızda Bitcoin Biriktirerek MicroStrategy'yi Geride Bıraktı

 

 

BlackRock'ın iShares Bitcoin ETF'i (IBIT), lansmanından itibaren kısa bir zaman dilimi içinde, MicroStrategy'yi (MSTR) geride bırakarak daha fazla Bitcoin (BTC) birikimi gerçekleştirdi.

 

En son yapılan açıklamaya göre, IBIT ETF'i büyük miktarlarda gelen yatırımlar sayesinde, 195.985 Bitcoin'e ulaşarak önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Buna karşın, MicroStrategy'nin 26 Şubat itibarıyla elinde bulundurduğu Bitcoin miktarı 193.000 olarak kaydedildi.

 

MicroStrategy'nin geçtiğimiz hafta başlarında 700 milyon dolarlık bir sermaye artırımı gerçekleştirerek daha fazla Bitcoin satın almayı planladığı göz önünde bulundurulduğunda, bu artışın bir parçası olabileceği düşünülebilir.

 

11 Ocak'ta piyasaya sürülen spot Bitcoin ETF'leri arasında, BlackRock'un IBIT ETF'i, günlük olarak yüz milyonlarca dolar değerinde Bitcoin satın alarak hızla büyüdü ve spot ürünler arasında, dönüştürülen Grayscale Bitcoin Trust'ı saymazsak, en büyük ETF olarak öne çıktı.

 

Grayscale'in Bitcoin Trust'ı (GBTC), spot ürünlerin piyasaya sürülmesinden bu yana 200.000'den fazla Bitcoin kaybetmesine rağmen, hala yaklaşık 400.000 Bitcoin'e sahiptir ve bu alandaki büyük oyunculardan biri olarak kalmaya devam etmektedir.

 
Post Views: 16544
Beliz Karasu

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *