Ekonomi

Çelebi Havacılık'tan Kadın Gücüne Global Destek: Birleşmiş Milletler İle El Ele

Beliz Karasu bir ay önce 17537
İçindekiler

Çelebi Havacılık'tan Kadın Gücüne Global Destek: Birleşmiş Milletler İle El Ele

 

 

Çelebi Havacılık Holding, Birleşmiş Milletler'in Kadınların Güçlenmesi İlkeleri'ne (WEPs) katılarak kadınların iş hayatında ve ekonomik alanlarda daha fazla temsil edilmelerini destekleme kararı aldı. Bu hareket, şirketin 65 yıl aşan deneyimiyle, üç kıtada, beş ülkede ve 40'tan fazla havaalanında sunduğu yer hizmetlerinin yanı sıra sürdürülebilirlik yolculuğunda da önemli bir adımı temsil ediyor. Çelebi'nin bu stratejik hamlesi, kadınların sosyal ve ekonomik yaşamda güçlenmesine yönelik taahhüdünü pekiştiriyor.

 

Çelebi Havacılık Holding, BM'nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini destekleyerek, işe alımdan terfiye kadar her süreçte cinsiyet eşitliğini ön planda tutuyor ve kadın liderliğini öne çıkarıyor. Grup CEO'su Dave Dorner, kadınların güçlenmesinin sadece adil bir gelecek için değil, aynı zamanda sürdürülebilir bir toplum için de kritik öneme sahip olduğunu belirtti. Dorner, şirketin üst düzey yönetiminde %30, merkez ofisinde ise %50 kadın çalışan oranına ulaştıklarını ifade ederek, Çelebi'nin kadınların iş gücündeki yerini destekleme ve değerlendirme konusundaki kararlılığını vurguladı.

 

WEPs'in 7 temel prensibiyle, özel sektörde cinsiyet eşitliğini ve kadınların güçlenmesini destekleyen en önemli global girişimlerden biri olarak kabul edilen bu imza, Çelebi'nin kurumsal politikalarını ve programlarını bu doğrultuda şekillendirme, mevcut uygulamalarını ve başarı göstergelerini iyileştirme yolunda önemli bir adım atmasını sağlayacak.

 

Post Views: 17537
Beliz Karasu

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *