Genel

Dünyanın En Güzel Sahilleri

Beliz Karasu 2 yıl önce 8972
İçindekiler

Dünyanın En Güzel Sahilleri

Dünyanın En Güzel Sahilleri
Mavinin her tonundan suların hakim olduğu dünyanın en güzel ve göz alıcı sahillerini keşfe çıkın!

Sizi tropik bir yolculuğa çıkartıyoruz! Seyahat edemiyoruz ama hayal kurmanın bir sakıncası yok değil mi?

Tulum, Quintana Roo, Meksika

Son senelerde ismini sıkça duyduğumuz Tulum, gerçekten de abartıldığı kadar huzurlu ve büyüleyici bir destinasyon. Kilometrelerce uzunlukta olan Tulum sahilleri Maya kalıntılarına da ev sahipliği yapmakta. Sahil boyunca sıra sıra dizilen oteller, restoranlar ve çeşitli mekanlar ise bölgenin bohem havasını ve ruhunu yansıtan konseptte tasarlanmş.

Matira Sahili, Bora Bora, Fransız Polinezyası

Dünyanın En Güzel Sahilleri Matira’nın en ünlü sahillerden biri olmasının önemli nedeni var; 1.5 kilometrelik ipeksi beyaz kumlar zümrüt yeşili lagün boyunca nazikçe uzanıyor ve ardındaki palmiyeler bir perde gibi manzarayı çevreliyor… Gün doğumu için ayrı, gün batımı için ayrı bir keyif alacağınızı garanti ediyoruz.

Zakintos Adası, Yunanistan

Yunanistan’ın Akdeniz kıyılarında İyon Denizi’nde bulunmasından dolayı daha az bilinen Zakintos Adası, harika suları ile dikkat çekiyor. Ulaşması biraz zor olsa da Mavi Cennet olarak adlandırılan Zakintos’un manzarası her zorluğa değecek güzellikte. Adanın en ünklü plajı ise terk edilmiş bir gemiye ev sahipliği yapan Shipwreck Beach. Tekne turu yapabileceğiniz bölgede eğer tırmanma ve trekking gibi aktivitelerden hoşlanıyorsanız koyun en tepesine tırmanarak harika manzaralara tanık oalbilirsiniz. Kleopatra Plajı, Antalya Dünyanın En Güzel Sahilleri Konu plaj olunca Türkiye’yi es geçmemek olmak… Denizinin ve sahilinin ince altın renkli kumuyla, geniş bir sahili bulunan Kleopatra Plajı Türkiye’nin en iyi sahillerinden. Adını Antik Mısır’ın son Helenistik kraliçesi Kleopatra’dan alan plajda, sadece yüzmekle kalmayıp deniz bisikleti, jet ski, tekneden paraşüt gibi su sporları da yapabilirsiniz.

Dreamland Sahili, Bali

Dünyanın En Güzel Sahilleri İlk kez 1970’lerde keşfedilmeden önce saklı bir koyken, muazzam dalgaları sayesinde sörfçüler için benzersiz bir destinasyona dönüşen sahil, 40 yılda artan popülaritesi sayesinde birçok yeni tatil köyüne de ev sahipliği yapmaya başladı. Taze meyve suları, lokal dürümler ve smoothie’ler tadabileceğiniz kafeleri ile kumsal atıştırmalıkları sunan sahilde küçük lokal mağazaları da ziyaret edebilirsiniz. Virgin Gorda Adası, İngiltere Sakin, huzurlu bir tatil ile dinlenmek niyetindeyseniz Virgin Gorda Adası tam size göre. Virgin Gorda Adası’nı bu kadar popüler yapan ise, devasa kayalar ve havuzlardan oluşan The Barths plajı. Sınırsız güzellikle pek çok plaja sahip olan adanın öne çıkan noktalarından bir tanesi de yüzme ve şnorkel için sakin bir koy olan Devil’s Bay. Tropikal kıyafetlere sahip olmak isterseniz yat limanından alışveriş yapabilirsiniz. Ulusal Park, İspanyol Mahallesi ve Savannah Koyu da görülmesi gereken yerler arasında.

El Nido, Palawan, Filipinler

Dünyanın En Güzel Sahilleri Tek başına yaklaşık 50 beyaz kumlu sahile ev sahipliği yapan El Nido’da spesifik bir nokta belirtmek tam da bu yüzden pek mümkün değil. Kireçtaşının en dramatik ve belki de görebileceğiniz en beyaz kumları meydana getiren dönüşümü ile oluşan coğrafya, okyanus sularının da olduğundan daha mavi görünmesini sağlıyor. Bu seyahatin hayatınızı değiştirebileceğinin uyarısını şimdiden yapalım.

Bathsheba Sahili, Barbados

Dünyanın En Güzel SahilleriSarp, vahşi ve el değmemiş bu kıyı şeridini tasvir etmek için bizim kullanabileceğimiz kelimelerden sadece birkaçıyken fotoğrafçılar ve sörf tutkunları için en iyi dalgaları yakalayabildikleri bir doğal fenomen noktası. Dalgaların beyaz kumlara çarptığı bu sahil yüzmek için olmasa da sörf yapmak ve fotoğraf çekmek için ideal. Ilıca Plajı, Çeşme Dünyanın En Güzel Sahilleri Sadece bir plaj olmakla kalmayıp aynı zamanda suyunda yüzenlerin bazı hastalıklarına iyileştirici etki yarattığı da bilinen bu plaj için Çeşme’nin gözdelerinden demek yanlış olmaz. İyileştirici etkisinin olma sebebi plajın da adını aldığı Ilıcalar. Dünyada ender görülen oluşumlardan biri olan ılıca, denizin içerisindeki bazı bölgelerden sıcak suların çıkmasıyla oluşuyor.
Post Views: 8972
Beliz Karasu

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *