Genel

İnternette En Çok Satılan Ürünler (Detaylı Liste)

Hacer Jafar 2 yıl önce 8919
İçindekiler

İnternette En Çok Satılan Ürünler (Detaylı Liste)

İnternette ne satabilirim diye merak ediyorsanız, en çok satan ürünler size yardımcı olabilir. Amazon ve Trendyol’da en çok satılan ürünler doğru kararlar vermeniz için fikir verici olacaktır.
İnternette en çok satılan ürünler doğru pazarlama stratejileri ile para kazanmanıza yardımcı olabilir. En başta Amazon’da ve Trendyol’da en çok satan ürünler, neleri satmanız gerektiği konusunda fikir verebilir.
 
 
Kabul etmek gerekir ki, yeni bir e-ticaret sitesinin başarılı olmamasının en önemli nedenleri deneyimsizlik veya bilgi eksikliği eksik değildir. Bu tür başarısızlıklar büyük oranda yanlış ürün seçimiyle ilgilidir. Doğru ürünleri bulmak, bir e-ticaret işletmesinin teknik eksikliklere veya deneyimsizliğe rağmen başarılı olmasını sağlayabilmektedir. Biraz çaba ve doğru yöntemler ile bu başarıyı elde etmek mümkündür.
 
 
Bu konuda örneğin Trendyol’da, e-ticarette ve internette ne satabilirim diye merak edenlere yardımcı olmak için, nelerin satılabileceği konusunda fikirler vermek istiyoruz. Kapsamlı araştırmalar yaptık ve internette en çok satılan ürünler için bir liste oluşturduk.

İnternette En Çok Satılan Ürünler

E-ticarette ve internette en çok satılan ürünler.
 
 
Her şeyden önce, internette ve e-ticarette en çok satılan ürünler söz konusu olduğunda, bu mutlaka o belirli ürünleri satmanız gerektiği anlamına gelmez. Çünkü nihai kararınız rekabet, satış yaptığınız pazardaki talep ve performans gibi faktörlere bağlı olacaktır. En başta bilmeniz gerekir ki, kullandığınız hiçbir strateji, her seferinde en çok satan ürünü seçeceğinizi garanti etmeyecektir. Hatta en iyi seçimi yaptığınızdan emin olmak için birkaç farklı ürünle deneme yapmanız gerekebilir. Ayrıca yeni ürünler eklemek istediğinizde önce piyasayı araştırmanız gerekir. Seçeceğiniz yeni ürünlerin, satış yapacağınız zamanda hala talepte olduğundan emin olmanız önemlidir. Bununla birlikte, çabalarınız elbette buna değer olmalıdır. İstatistiklere bakıldığında, Amazon ve Trendyol gibi dev e-ticaret sitelerinde şimdiye kişisel bakım ürünleri, oyunlar, yapbozlar ve fitness ekipmanlarının en çok satan ürünler arasında yer aldığını rahatlıkla söylemek mümkündür. İnternette en çok satılan ürünler:
 • Yazılım, Kitap, Müzik, Çiçek
 • Bilgisayar Donanım, Tüketici Elektroniği, Ofis Malzemeleri
 • Giyim, Ayakkabı, Takı ve Ev Dekorasyonu Ürünleri
 • Sağlık, Güzellik, Gıda ve İçecekler
 • Oyuncaklar, Video Oyunları, Spor Malzemeleri
 • Küçük Ev Aletleri, Mobilya, El Aletleri, Bahçe Ekipmanları
Aynı zamanda, alışveriş yapanların kişisel eşyalara veya hediyelere harcayacak kadar parası olmayabileceğinden, koronavirüsün satışları biraz zorlaştırdığını unutmamanız gerekir. Öte yandan sosyal mesafe ve karantina döneminde birçok kişinin kişisel ihtiyaçları için e-ticaret sitelerine yöneldiğini de belirtelim. Şu ana dek ele aldığımız araştırma sonuçları size internetten ne satabileceğiniz konusunda şimdiden bazı fikirler verebilir. Ancak şansınızı en üst düzeye çıkarmak için biraz daha derine inmekte fayda olacaktır.

Amazon’da En Çok Satılan Ürünler

Amazon'da en çok satılan ürünlere ait bir görsel. Amazon’da en çok satan ürünler de satışa başlama hususunda yol gösterici olabilmektedir. Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon, bir süre önce ülkemizde de faaliyetlere başladı. Amazon Türkiye, kısa bir zaman diliminde de sıkça tercih edilen alışveriş sitelerinden biri konuma ulaştı. Bu çerçevede internetten ne satabilirim diye düşünen herkesin Amazon’un listelerine bakmaları gerektiğini düşünüyoruz. Amazon’da en çok satılan ürünler:
 • Yüz maskeleri
 • Ojeler
 • Saç bakım ürünleri
 • Fitness öğeleri
 • Yoga matları
 • Su şişeleri
 • Egzersiz bantları
 • Oyunlar ve bulmacalar
 • Masa oyunları
 • Dizüstü bilgisayar kılıfları
Ayrıca, tahmin edilen diğer Amazon ve internette en çok satılan ürünler kategorilerini de not edebilirsiniz. Örneğin:
 • Kamera ve fotoğraf ürünleri
 • El yapımı ürünler
 • Evcil hayvan malzemeleri
 • Kitaplar
 • Oyuncaklar ve oyunlar
 • Giyim, ayakkabı ve mücevherat
 • Ev ve mutfak gereçleri
Amazon’da en çok satan ürünleri belirlemek için iyi bir başlangıç noktası, platformun kendi içinde bulundurduğu mevcut en çok satanlar listesidir. Daha fazla fikir almak için ABD, İngiltere, Kanada, İspanya veya Almanya dahil olmak üzere uluslararası pazarlar için en çok satanlar listelerine de bakmayı düşünebilirsiniz.

Trendyol’da En Çok Satılan Ürünler

Trendyol'da en çok satan ve satılan ürünler görseli. Trendyol, ülkemizdeki en büyük e-ticaret sitelerinden biridir. Trendyol’un oluşturduğu pazar yeri birçok kişi ve işletmenin ürün satışlarını internet ortamına taşımasına yardımcı olmaktadır. E-ticarete başlamak için siz de Trendyol’da mağaza açarak satış gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, daha öncesinde Trendyol’da ne satabilirim diye düşünmeniz ve buna biraz vakit ayırmanız önemli olacaktır. Bu sayede doğru ürünleri bularak karlı satışlar yapmanız da kolaylaşacaktır. Trendyol’da en çok satılan ürünler:
 • Kadın ve erkek giyim ürünleri
 • Günlük, klasik ve spor ayakkabılar
 • Moda ve ilgili kategorideki aksesuarlar
 • Yüz temizleyici, makyaj ve şampuanlar
 • Benzer ve diğer kişisel bakım ürünleri
 • Cep telefonu, bilgisayar ve kulaklıklar
İnternetten satış yapmayı planlıyorsanız Trendyol’da en çok satan ürünler listesi fikir verebilir. Trendyol’a ek olarak bu ürünler Hepsiburada ve N11 gibi platformlarda da popüler satılmaktadır.

En Çok Satan Ürünler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu listeler, e-ticarette veya spesifik olarak Trendyol ve Amazon sitelerinin genelinde en çok satan ürünleri göstermektedir. Oyuncaklardan kitaplara ve video oyunlarına kadar kategori başına en popüler ürünleri listelerden kontrol edebilirsiniz. Ancak, en çok satan ürünler listelerini kullanırken şunları unutmayın:
 • En çok satanlar sayfasında bulunan ürünler oldukça rekabetçi olabilir, sonuçta her satıcının bu bilgilere erişimi vardır.
 • Bazı ürünlerin satışları şu anda düşüyor olabilir. Bu, ürün artık talep edilmediğinde satış yapmanız mümkün olmayabilir.
 • En çok satan ürünlerden bazıları büyük satış marjlarına sahip olmayabilir ve karlı olmayabilir.
Bununla birlikte, en çok satan ve trend olan ürünlere de her zaman dikkat etmenizi öneririz. Benzer ürünler için farklı fikirleri Google Trends gibi sayfalarda da bulabilirsiniz. Bu sayfa, en çok aranan ve yükselişe geçip ilgi gören ürünleri bulmanıza yardımcı olabilir.

E-Ticaret ve İnternetten Ne Satabilirim?

Ürünler satmaya başlamak internetten para kazanma yolları arasında bilinen en eski yöntemlerden biridir. İyi ürünleri bulmak kadar doğru stratejileri uygulamak da para kazanmak için önemlidir. Stratejilerinizde fark yaratıp e-ticaret ve internetten ne satabilirim diye düşünüyorsanız buradaki tavsiyelere kulak vermeniz faydanıza olacaktır:
 1. İyi bilinen veya tasarımcı markalı ürünleri satmaktan kaçınmak genellikle daha iyidir. Çoğu alıcı, iyi bir fiyata gelen iyi ürünlerle ilgilenir.
 2. Kendi markanız altında ve daha hızlı sevkiyat gibi ekstra bir hizmetle ürünler sunmak, rakiplerinize karşı bir avantaj sağlayabilir.
 3. Küçük ve hafif ürünleri tercih etmek, ürünlerin yavaş satılması durumunda ek depolama ücretinden tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca ürün ne kadar büyük ve ağır olursa kargo masrafları da o kadar yüksek olur.
 4. Elektronikte olduğu gibi olası müşteri sorunlarından kaçınmak için karmaşık olmayan ürünleri seçmeniz faydanıza olabilir. Giyim ve ayakkabılarda da bedenler, farklı renkler ve stiller ile belli bir çeşitlilik göstermektedir.
 5. Bazı ürünler, örneğin yiyecek, oyuncak, pil veya kişisel bakım gibi ürünler, elde edilmesi zor ve sinir bozucu olabilecek sertifikalar veya formaliteler gerektirebilir.
Ayrıca, ilk etapta 10 ile 50 lira arasında bir perakende satış fiyatı düşünün. Listelediğiniz ve 10 liranın altında sattığınız ürünler için toplu satış yapmadığınız sürece makul bir kar elde etmeniz pek olası değildir. 50 lira üzerindeki ürünler daha fazla kar potansiyeline sahiptir, ancak daha az alıcı bunlarla ilgilenebilir. 50 liradan daha düşük fiyata satılan ürünler genellikle satın alma dürtüsü aralığındadır. Alıcıların hızlı karar vermesi için ürünlerin 10 ile 50 lira arasında “yeterince ucuz” olmalıdır. Bu, muhtemelen satın almak için uzun süre düşünmek zorunda kalmayacakları anlamına gelir.
Post Views: 8919
Hacer Jafar

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *