Finans

Melius Research, AMD'yi 'Küçük Ölçekli Nvidia' Olarak Tanımladı ve Hedef Fiyatını Yükseltti

Gökşen Akyüz bir ay önce 17595
İçindekiler

Melius Research, AMD'yi 'Küçük Ölçekli Nvidia' Olarak Tanımladı ve Hedef Fiyatını Yükseltti

Cuma günü, Melius Research tarafından yapılan bir değerlendirme ile Advanced Micro Devices (AMD (NASDAQ:AMD)), Nvidia'nın küçük ölçekli bir versiyonu olarak tanımlandı. Bu kapsamda, AMD'nin hisse fiyatı için belirlenen hedef 192 dolardan 265 dolara yükseltildi ve yatırımcılara hisse alımı yönünde öneride bulunuldu.

 

Piyasa analistlerinin belirttiğine göre, AMD'nin veri merkezi sektöründe hem kısa hem de uzun vadede gösterdiği büyüme potansiyali, fiyat hedefindeki artışın ana sebeplerinden biri.

 

MI300X ürününün, yapay zekanın gelişiminde önemli bir rol oynayacağı ve erken evrelerde olduğu belirtilen çıkarım aşamasında, yüksek hızda çalışan bellek teknolojisinden önemli yararlar sağlayacağı vurgulandı. Bu teknolojinin, özellikle yıl içinde her çeyrekte daha fazla kullanılabilir olması bekleniyor.

 

Analizlere göre, Microsoft gibi önemli bir müşterinin desteği ve bulut hizmeti sağlayıcılarından artan ilgiyle birlikte, AMD'nin yapay zeka alanında önceki beklentilerin iki katına çıkarak büyük bir başarı elde etme potansiyeline sahip olduğu ifade edildi.

 

Melius Research'in araştırmaları, geleneksel sunucu işlemcilerinin satışlarının da pazarın güçlü temelleri ve şirketin istikrarlı performansı sayesinde artış gösterdiğini ortaya koyuyor.

 

Post Views: 17595
Gökşen Akyüz

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *