Ekonomi

Bugün BIST 100'de Hangi Hisseler En Fazla Kazandırdı ve Kaybettirdi?

Gökşen Akyüz 16808
Bugün BIST 100'de Hangi Hisseler En Fazla Kazandırdı ve Kaybettirdi?

Bugün BIST 100'de Hangi Hisseler En Fazla Kazandırdı ve Kaybettirdi?

Bugün BIST 100 endeksi, alıcıların ağırlıkta olduğu bir gün geçirdi. Üç günlük negatif kapanışın ardından, endeks bugün son saate girerken pozitif bir kapanışa hazırlanıyordu. Son saatlerde %1 değer artışıyla 9.150 puan bandında hareket eden endeks, gün boyunca genel olarak yukarı yönlü bir seyir izledi. Ancak, 9.200 puan seviyesindeki dirençle karşılaşmasının ardından 9.130 puana kadar geriledi, ancak kapanışa doğru kısmen toparlandı.

 

Sektörel bazda bakıldığında, bugün en çok talep gören üç sektör faktöring, gıda ve ticaret oldu. Metal sektörü ise gün sonunda kısmi bir düşüş yaşayarak tek ekside kalan sektör oldu. Bankalar endekse paralel bir hareket sergilerken, holdingler ise hafif bir yükseliş gösterdi. Ana endeksler arasında hizmet sektörü, sınai ve mali endeksin önüne geçerek %1,5'ten fazla bir değer artışıyla öne çıktı.

 

Bugün BIST 100'de en çok yükselen hisseler arasında KONYA, GUBRF, BRYAT, EGEEN ve BERA yer alıyor. En çok düşüş yaşayan hisseler ise HALKB, AKSA, ASELS, FROTO ve EREGL olarak sıralandı.

 

Borsa İstanbul genelinde, 20 hisse tavan fiyatına ulaşırken, KTLEV ve BASCM en çok kaybettiren hisseler olarak taban fiyatına düştü.

 

Görüntlenme: 16808
Gökşen Akyüz