Genel

EVLERİNİ TESLİM ALAMAYAN YEŞİL İNŞAAT MAĞDURLARI EYLEM YAPTI

Beliz Karasu 13196
İçindekiler

İstanbul Esenyurt'ta inşaatına 2010 yılında başlanan Innovia 4 projesinden ev alan ancak projenin durdurulması sebebiyle evlerini teslim alamayan vatandaşlar eylem yaptı. Evler için 2015 yılında teslim sözü verildiğini belirten ve kendilerine "Yeşil İnşaat Mağdurları" diyen vatandaşlar inşaat halindeki dairelerinin önünde açıklama yaparak sorunlarına çözüm istedi. 

6500 kişinin parasını ödediği halde evlerini teslim alamadığı belirten mağdurlar "Projenin yapımını üstlenen müteahhit firma aynı zamanda Yeşil Kundura'nın da sahibi Engin Yeşil; parasının olmadığını ve projeyi bitiremediğini parası ne zaman olursa o zaman yapacağını söyleyerek hak sahiplerini sürekli oyalamaktadır" açıklamasında bulundu. 

"DEVLETİ Mİ DAVA EDELİM"

Eylem sırasında  konuşan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ise "Burada, Türkiye’nin tanınmış iş adamlarından Engin Yeşil’in başlattığı projenin mağdurları toplandı. Tüketici Kanunu maketten konut satışını belirli kurallara bağladığı için bu kurallara uyulmasını denetleme görevini Ticaret Bakanlığı layığı ile yapmış olsaydı bir tek insan ev alırken mağdur edilmezdi. Bu noktada biz devleti mi dava edelim? Yardımcı olunmak istendiğinde olunuyor. Bu insanlar paraları ile mağdur olmuşlardır. Acaba siyasi irade çözmek mi istemiyor?" dedi. 

Öte yandan polis ekipleri, koronavirüs tedbirleri nedeniyle grubun bir arada bulunmasına ve slogan atmasına izin vermedi.

 

Görüntlenme: 13196
Beliz Karasu