Genel

PETKİM eski genel müdürü tutuklandı

Beliz Karasu 13269
PETKİM eski genel müdürü tutuklandı

PETKİM eski genel müdürü Sadettin Korkut FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı. SOCAR Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İlgaz Mehmetoğlu da tutuklananlar arasında.

İzmir'de, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 25 kişiden, aralarında Petkim Petrokimya Holding A.Ş.'nin (PETKİM) eski genel müdürü Sadettin Korkut ve kurumda 'himmet' topladığı öne sürülen 'PETKİM'in imamı' Yasin Atak'ın da bulunduğu 13'ü tutuklandı.

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından, İzmir'de başlatılan soruşturmalar kapsamında, PETKİM çalışanlarına yönelik olarak da operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan 25 şüpheli emniyetteki sorgularının ardından adliyeye gönderildi.

Aralarında PETKİM eski Genel Müdürü Sadettin Korkut ve üst düzey yöneticilerin de bulunduğu 25 kişiden 13'ü 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan tutuklandı, 12'si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklananlar arasında SOCAR Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Azerbaycan uyruklu İlgaz Mehmetoğlu, Kurumsal İletişim Müdürü Memduh Taşlıcalı, İnsan Kaynakları Müdürü Azerbaycan uyruklu Rakif Farajov, Satın Alma Yöneticisi Selim Bal, Satış Yöneticisi İbrahim Aydın, himmetleri topladığı öne sürülen 'PETKİM'in imamı' Yasin Atak, ES İnşaat ortağı Şenol Demirbaş da yer aldı.

Görüntlenme: 13269
Beliz Karasu