Finans

Piyasa Öncesi Değerlendirmesi: FDA Onayları ve Bitcoin Düşüşü ile Hareketli Hisse Senetleri

Hacer Jafar 12900
Piyasa Öncesi Değerlendirmesi: FDA Onayları ve Bitcoin Düşüşü ile Hareketli Hisse Senetleri

Piyasa Öncesi Değerlendirmesi: FDA Onayları ve Bitcoin Düşüşü ile Hareketli Hisse Senetleri

 

 

Amerikan borsalarının henüz işleme başlamamışken, piyasa öncesi işlemlerde bazı hisse senetlerinde önemli değişimler gözlemleniyor. Eğer piyasa açılmadan önce takip ettiğiniz hisse senetlerinin nasıl performans gösterdiğini öğrenmek istiyorsanız, bugün piyasa öncesinde en fazla değer kazanan ve kaybeden hisseleri aşağıda bulabilirsiniz:

 

⬆️ Geron (GERN) hisse senetleri, Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi'nin (FDA), şirketin kan kanseri tedavisi için geliştirdiği imetelstat tedavisini büyük bir çoğunlukla onaylamasının ardından %80 değer kazandı.

 

⬆️ Madrigal Pharmaceuticals (MDGL) da FDA'nın onayı sonrası yükselen hisseler arasında. FDA, şirketin alkolik olmayan steatohepatit (NASH) hastalığı için geliştirdiği ve ABD'de bu hastalık için onay alan ilk tedavi olan resmetirom'u onayladı. Bu hap, REZDIFFRA olarak adlandırılıyor ve ciddi bir karaciğer hastalığı olan NASH için şimdiye kadar FDA tarafından onaylanan bir tedavi bulunmaması nedeniyle tıbbi bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor. Madrigal'in hisse senetleri %24 artış gösterdi.

 

⬆️ Rivian Automotive (RIVN) hisse senetleri, Piper Sandler'ın şirkete olan güven oyu vermesinin ardından %4 arttı. Piper Sandler, elektrikli araç üreticisinin notunu "NÖTR"den "YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI" seviyesine yükseltti ve hedef fiyatını 15 dolardan 21 dolara çıkardı. Analistlere göre, şirketin R2 platformu ve yeni ürünlere yönelik olumlu görüşleri, hisse senedi için olumlu bir görünüm sunuyor.

 

⬇️ Smartsheet (SMAR), gelir beklentilerini karşılayamaması nedeniyle %11 değer kaybetti. Bulut tabanlı yazılım sağlayıcısı, mali yılın ilk çeyreğinde gelirlerini %21 artırarak piyasa beklentilerini aştı, ancak gelecek çeyrek için 257 milyon ile 259 milyon dolar arasında gelir tahmininde bulundu. Bu tahmin, analistlerin 236,6 milyon dolarlık beklentisinin oldukça altında.

 

⬇️ Ulta Beauty (ULTA), 2024 yılı için zayıf bir finansal görünüm açıklamasının ardından hisse değerinde %6'dan fazla düşüş yaşadı. CEO Dave Kimbell, güzellik sektörünün gücünü öne çıkardı fakat yakın vadede makroekonomik çevrenin değişken doğasına karşı da uyardı. Şirket, 2024 yılı için hisse başına 26,20 dolar ile 27 dolar arasında bir kar bekliyor, bu da 27,03 dolarlık piyasa konsensüsünün altında.

 

⬇️ PagerDuty (PD), zayıf dördüncü çeyrek sonuçlarının ardından %7 değer kaybetti. Bu dönemde, yazılım şirketinin gelirleri yılda %10 artış gösterse de net faaliyet zararı 33,4 milyon dolar oldu.

 

⬇️ Kripto para ile ilişkili hisse senetleri, Bitcoin'in bir hafta içinde 72 bin dolarlık rekor seviyesinden düşüşe geçerek 67 bin dolar seviyelerine gerilemesiyle birlikte değer kaybetti. Bu düşüş, Coinbase (COIN) %5, MicroStrategy (MSTR) ve Marathon Digital (MARA) %4, Riot Platforms (RIOT) ve CleanSpark %3 değer kaybına yol açtı.

 

Görüntlenme: 12900
Hacer Jafar