Finans

Piyasa Öncesi Hareketlilik: Yükselenler ve Düşenler Arasında NVEI, RXRX, MU, PEP, FOUR, RILY, LOGI Öne Çıkıyor

Beliz Karasu 17025
Piyasa Öncesi Hareketlilik: Yükselenler ve Düşenler Arasında NVEI, RXRX, MU, PEP, FOUR, RILY, LOGI Öne Çıkıyor

Piyasa Öncesi Hareketlilik: Yükselenler ve Düşenler Arasında NVEI, RXRX, MU, PEP, FOUR, RILY, LOGI Öne Çıkıyor

 

 

ABD piyasalarının kapalı olduğu bu saatlerde, bazı hisse senetlerinde gözle görülür hareketlilikler yaşanıyor. İşte bugün piyasa açılmadan önceki en büyük kazanç ve kayıpların bir özeti:

 

⬆️ Nuvei (NVEI) hisseleri, özel sermaye firması Advent International'ın, Kanada merkezli ödeme teknolojileri şirketi için satın alma teklifi sunmaya hazırlandığına dair haberler üzerine %15 oranında bir artış gösterdi. The Wall Street Journal, konuyla ilgili devam eden müzakerelerin ileri bir seviyeye ulaştığını bildirdi.

 

⬆️ Recursion Pharmaceuticals (RXRX), bu hafta içinde yapılacak olan ve yatırımcısı Nvidia'nın (NVDA) teknoloji konferansına odaklanan bir başlangıçla %5 yükseldi. Yarı iletken sektörünün devi olan firma, dört gün sürecek etkinlikte yeni gelişmelerini ve planlarını açıklamayı planlıyor. Nvidia CEO'su Jensen Huang'ın bugün yapacağı açılış konuşması büyük ilgi çekiyor.

 

⬆️ Micron Technology (MU), Cantor Fitzgerald'ın olumlu görüş bildirmesiyle %3 değer kazandı. Cantor Fitzgerald analistleri, bellek ve depolama çözümleri sağlayıcısının 12 aylık ortalama hedef fiyatını 100 dolardan 120 dolara yükseltti.

 

⬆️ PepsiCo (PEP), yatırım bankalarından aldığı destekle %1'in üzerinde bir artış yaşadı. Morgan Stanley, içecek ve atıştırmalık üreticisinin 190 dolarlık hedef fiyatını korurken, "Eşit Ağırlık" notunu "Aşırı Ağırlık" seviyesine çıkardı.

 

⬇️ Shift4 Payments (FOUR), CEO Jared Isaacman'ın satın alma tekliflerinin şirketin gerçek değerinin altında kaldığını çalışanlara bildirmesinin ardından %10 düştü.

 

⬇️ B. Riley Financial (RILY), denetlenmiş yıllık raporunu sunma süresinin uzatılmasının sona ermesine rağmen raporu zamanında teslim edememesi üzerine %11 değer kaybetti. Şirket, mali tablolarının tamamlanmasındaki gecikmeler nedeniyle belirlenen son tarihe uyamayacağını belirtmişti. B. Riley, denetçileriyle işbirliği yaparak yıllık raporunu en kısa sürede tamamlamak ve dosyalamak için çaba gösterdiğini açıkladı.

 

⬇️ Logitech (LOGI), CFO Charles Boynton'un Mayıs ayında ayrılacağını duyurmasının ardından %7 değer kaybetti. Boynton'un yeni bir kariyer fırsatı nedeniyle şirketten ayrılacağı ve yerine geçecek kişinin yakın zamanda açıklanacağı belirtildi.

 

Görüntlenme: 17025
Beliz Karasu