Genel

Yattığınız Yerden Para Kazanabileceğiniz 15 Yöntem

Hacer Jafar 8628
Yattığınız Yerden Para Kazanabileceğiniz 15 Yöntem

Yattığınız Yerden Para Kazanabileceğiniz 15 Yöntem

On dönüm bostan, yan gel yat Osman! Birazdan okuyacaklarınız, size bu rahatlıkta para kazanma imkanı veren yöntemlerin neler olduğunu göstermektedir.
Yattığınız Yerden Para Kazanabileceğiniz 15 Yöntem
Kar, yağmur ve 30 derece üstü sıcaklarıyla yaz… Bunları işe gitmek için değil, tatil için severiz. Ama ne yazık ki o tatil için paraya ihtiyacımız vardır. Peki, bu hava koşullarında işe gitmek yerine yata yata para kazanamaz mıyız? Günümüz şartlarında yattığımız yerden para kazanabiliyoruz. Elbette bu yatak-yorgan yatmak değil. Evimizin konforunda veya daha rahat koşullarda çalışmak demek. İnternet ve teknolojiler sayesinde bu gelir yöntemleri artık mümkün! O zaman hemen bu yöntemlere göz atalım:

1)Bir Şeyler Kiralamak

Bir Şeyler KiralamakEğer yattığınız yerden, yorulmadan ve keyfinizi hiç bozmadan para kazanmak istiyorsanız, bir şeyler kiralamak güzel bir gelir kaynağı olabilir. Örneğin yalnız yaşayan biriyseniz evinizden bir oda kiralayarak hem bir ev arkadaşı edinebilir hem de para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde arabanız olmadığı halde bir garajınız veya park yeriniz olabilir. Buna ihtiyacı olan kişilere bu yerleri kiralayarak kazanç elde edebilirsiniz. Her zaman giyilmeyen, hatta bir kere giyildikten sonra gardıropta yer kaplayan özel elbiselerinizi de kiralayabilirsiniz. Günümüzde bu iş için aracılık yapan web siteleri bile bulunuyor. Bu kıyafetlerinizi özel günler için başkalarına kiralayarak para kazanabilirsiniz. Kullanmadığınız bisikletinizi, giymediğiniz özel kıyafetlerinizi, odanızı, garaj yerinizi kiralayarak yattığınız yerden para kazanabilirsiniz.

2)İnternetten Yatırım Yapmak

İnternetten Yatırım Yapmakİşte en iyi yatarak para kazanma yöntemi! Günümüzde yatırım işlemleri artık bilgisayarlar, hatta cep telefonları üzerinden bile yapılıyor. Uzatın ayaklarınızı ve mobil cihazlarınızdan alım – satım yapın. Yatırım yaparak gerçekten güzel bir gelir elde edebilir ve geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Ayrıca yatırım yaparak günlük yüksek kazançlar bile elde etmeniz günümüzde mümkün. Forex ve VİOP işlemlerini, evinizden hiç çıkmadan ve internet bağlantısı olan her yerde yapabilirsiniz. İster bilgisayar ister cep telefonu üzerinden yapacağınız yatırım işlemleri sayesinde yattığınız yerden para kazanırsınız. Dünya ekonomisinde olup bitenleri takip ederek, yatırım araçlarında yaşanan değişimleri izleyerek ve gelecek için doğru tahminlerde bulunarak işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz. Üstelik bunları nasıl yapacağınızı öğrenmek için ücretsiz eğitim olanakları bulunmaktadır.

3)Kripto Para Kazmak veya Alıp Satmak

Bitcoin, 2008 yılında hayatımıza girdi. 2017 yılında ise çılgın yükselişler kaydetmeleri sonucunda yüzlercesiyle tanıştık. Kripto paralar, bildiğimiz paralardan daha farklı yapıları ile hemen ilgi çektiler. Bazılarımız onları kazmayı yani mining işini tercih etti. Bazılarımız ise tıpkı altın gibi alıp satarak para kazanmayı seçti. Kripto para kazmak için iyi donanımlı bir bilgisayara ihtiyacın var. Ayrıca bilgin ve ilgin olması da gerekiyor. Alıp satma işi ise tıpkı diğer yatırımlar gibi fiyat değişimlerini ve trendleri takip edip buna göre işlem yapmanı ifade ediyor. Bu konunun detaylarını araştırıp, sana uygun olup olmadığını anlayabilirsin. Ama kısa bir bilgi vermek gerekirse; mining için matematik problemleri ve yazılımlar hakkında bilgin olmalıdır. Yatırım için de kripto paraların dilini anlaman gerekiyor.

4)Satış Ortaklığı Yapmak

Belli bir markanın ürünlerini kapı kapı dolaşıp satarak pay almak. Aklınıza eminim birkaç marka gelmiştir. Avon, İhlas temizlik robotları ve su arıtma cihazları… Doğrudan satış olarak yapılan bu iş, günümüzde affiliate marketing yani satış ortaklığı olarak yapılıyor. İnternetten birçok marka için satış ortaklığı yapıp para kazanabiliyorsunuz. Affiliate marketing sisteminin detaylarını sizlerle daha önce paylaşmıştım. Ayrıca bu işi yapabileceğin 22 şirketi listelemiştim. Göz atarak hakkında merak ettiklerine ulaşabilirsin. Kısaca anlatmam gerekirse; iyi bir internet bağlantısı ve laptop ile işe başlayabilirsin. Sonra iyi tanıtabileceğin ürünlere sahip şirketin satış ortaklığı programına dahil olabilirsin. Bundan sonra yapman gereken ise ürünlerini satabileceğin geniş kitlelere ulaştırmak. Yaptığın satıştan veya tıklama başına para kazanabilirsin.

5)Web Sitesi Tasarlamak

Web Sitesi TasarlamakEğer web tasarım konusunda bilginiz varsa çok şanslısınız. Evinizin konforundan hiç ayrılmadan bilgisayar başına geçerek bir site tasarlayın ve keyfinize bakın. Ayrıca gerçekten başarılı işler yaparsanız her ay sadece bir site yaparak tüm ayınızı kurtarabilirsiniz. Elbette bunun için daha önceden bir eğitim almanız gerekiyor. Büyük tasarım işleri size göre değilse, küçük tasarım işleri yaparak da kazanç elde edebilirsiniz. Günümüzde birçok kişi kendi web sitesini yaptırmak istiyor. Böyle kişileri bulun ve daha önce yaptığınız örnekleri gösterin. İşte her şey bu kadar!

6)Blog Açın ve Niche Sektörlere Yönelin

Günümüzde neredeyse hemen herkesin bir blogu var. Neden sizin de olmasın? Ayrıca bu blog sayesinde neden para kazanmayasınız? Eğer yazmayı seviyor ve bu konuda yeteneğiniz de varsa, kendinize niche bir sektör seçerek bu alanda para kazanabilirsiniz. Niche sektörler küçük sektörlerdir ve belirli kelimelere yöneliktir. Örnek vermek gerekirse; bir moda blogu açmak yerine modanın yalnızca bir dalı olan çantalar üzerine bir blog açabilirsiniz. Günümüzde böyle el değmemiş alanlar pek olmasa da unutmayın Google bir derya deniz ve mutlaka bulacağını akıllıca bir sektör size gerçekten güzel bir kazanç getirecektir. Hayata geçirilmiş bir örnek verelim. Tozlu isimli markayı TV reklamlarında duymaya başladınız. Kısa bir zaman önce yalnızca eşarp satan bir firma iken şimdi kocaman bir moda e-ticaret sitesine dönüştü!

7)Fikirlerinizi Satın

Gerçekten yaratıcı bir kişilik olabilirsiniz ve bunu paylaşarak para kazanabilirsiniz. Örneğin bir şirket açılacak ve isim – slogan düşünülüyor. Bu nedenle başvuru yapılan çeşitli siteler var. Bu sitelerde aktif olarak fikir ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz. Böylece kolayca para kazanabilirsiniz. Yeni bir ürün tasarımı, reklam fikirleri, pazarlama fikirleri konusunda başarılı olarak gerçekten iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

8)Sesli Kitap Hazırlamak

Sesli Kitap HazırlamakKitap okumayı seviyor musun? İyi bir okuyucu olduğunu düşünüyor musun? Eğer öyleyse kitapları sesli dokümanlar haline getirerek ilgili platformlarda satışa sunabilirsin. Audible gibi girişimlerle hakkında daha çok bilgi sahibi olduğumuz bu iş, evinizin konforunda para kazanacağınız yöntemlerdir. Elbette kolay demiyorum! Çünkü kaydedeceğiniz sesin temiz olması, ortamda gürültü olmaması gibi çeşitli kalite standartlarına sahip olması gerekiyor. Yani uygun ortama sahip olman önemlidir. Eğer bu iş tam bana göre diyorsan detaylarını iyi öğren. Amazon’a ait Audible ve Storytel gibi platformları incelemek işine yarayacaktır.

9)Dropshipping Yapmak

Dropshipping YapmakYeni nesil işlerden birisi de dropshipping. Eminim sıfır maliyetle kendi işini kur tarzı reklamlar görmüşsünüzdür. Bu işte mantık şu şekilde; toptancılardan düşük fiyata ürünü alıyorsun. Sonra kendine bir web sitesi açıyorsun. Eğer bunu yapamazsan açık artırma siteleri üzerinden kendi kârını koyarak satıyorsun. Dropshipping işini yaparken ürünleri stoklamanıza gerek yok. Çünkü satıcı ile alıcı arasındaki bağı kuruyorsunuz. Yani alıcıya ürünü satıcı yolluyor. Siz, alıcının satıcıya ulaşması için bir nevi aracılık yapıyorsunuz. Eğer bu konuyu biraz araştırırsanız Ekim Kaya gibi isimleri göreceksiniz. Bu gibi isimlerin videolarını biraz incelediğiniz zaman işin detaylarını öğrenebilirsiniz.

10)Online Eğitim Verin

Online Eğitim VerinGünümüzde eğitim alanının ne kadar değiştiğinden haberdar mısınız? En basit şekilde açıklayalım; öğrenmek istediğiniz bir konu olduğu zaman hemen Google’a yazıyorsunuz veya videolarla öğreniyorsunuz. İşte bu videoları sizlerde çekebilir ve uzman olduğunu konularda bilgilerinizi kişilerle paylaşarak para kazanabilirsiniz. Webinar dediğimiz online seminerler günümüzde çok popüler. Kurs aramak zorunda kalmadan kişiler öğrenmek istedikleri konuları, bu online seminerlerle öğreniyor. İşte sizlerde uzman olduğunu konularda online seminerler verebilirsiniz. Bu şekilde çok fazla yorulmadan ve hatta evinizden çıkmadan para kazanmış olacaksınız.

11)İnternette Eleştiri ve Değerlendirme Yapın

 İnternette Eleştiri ve Değerlendirme YapınGünümüzde artık kişilerin belirli alanlardaki tepkiler direkt online ortamlarda araştırılıyor. Bu öyle kompleks şekillerde değil; gayet basit bir şekilde yorumlarınızı, eleştirilerinizi yaparak oluyor. Örneğin 90 saniyelik müzikleri dinleyip eleştirilerinizi yaparak para kazanmanızı mümkün kılan web siteleri var. Ülkemizde bu şekilde faaliyet gösteren web sitelerini araştırabilir veya çok iyi bir diliniz varsa yabancı sitelerde de bunu yaparak para kazanabilirsiniz. Oldukça eğlenceli bir iş değil mi?

12)Hobilerinizi Satın

Hobilerinizi SatınEvde vakit geçirmeyi ve bu vakti hobilerinizle değerlendirmeyi seviyorsanız, yatarak para kazanacak şanslı insanlardansınız. Çok iyi bir ressam, takı tasarımcısı, ev dekorasyonu için süs eşyaları yapan birisi veya el becerisi herhangi bir alanda yüksek kişilerden olabilirsiniz. Ayrıca bu hobilerle vakit geçirmek sizin için oldukça eğlenceliyse para kazanmak için de bir engeliniz yok demektir. Hobileriniz sonucunda yarattığınız ürünleri e-ticaret siteleri üzerinden satarak gerçekten güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

13)Sosyal Medyayı Kullanmak

Sosyal Medyayı KullanmakBütün gününüzü hiç sıkılmadan sosyal medyada geçirebilir misiniz? Bu soruya cevabınız evetse, işte tam size göre bir yöntem. Ama bunun için gerçekten büyük bir kesime hitap eden büyük hesaplarınız olmalı. Ülkemizde Twitter üzerinden yaptığı reklamlarla para kazanan birçok kişi var. Eğer Twitter hesabınızı gerçekten büyük kitlelere ulaştırabilir ve etkileşimi yüksek sosyal medya hesaplarınız olursa, yattığınız yerden oldukça iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

14)Kendi Tasarımlarını Satmak

Kendi Tasarımlarını SatmakEğer tasarım gibi konulara yeteneğiniz varsa bunları göstereceğiniz ürünler yapıp satabilirsiniz. Kişiye özel hediye sektörünün iyice geliştiği bu zamanlarda, tasarımlarınız hak ettiği değeri bulacaktır. Yapmanız gereken tshirt, sweatshirt veya kupa üzerine tasarımlarınızı yerleştirmek. Elbette tasarım uygulanacak ürünler bunlarla sınırlı değil. Aklınıza gelebilecek herhangi bir ürüne, tasarımlarınızla yeniden hayat verebilirsin. Bu konuda akla gelen ilk platform ise Etsy’dir. El yapımı ve tasarım ürünlerin satıldığı küresel platform, işin detayları hakkında size fikir verecektir.

15)Piyango!

Piyango!Piyango kazanmak belki de bir daha hiç çalışmayacağınız anlamına geliyor. Ama bunun ne kadar zor bir ihtimal olduğunu biliyorsunuz. Hatta yapılan araştırmalar piyango oynamak için çıktığınız yolda ölme olasılığınızın kazanma olasılığınızdan daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Kulağa hiç de güzel gelmiyor değil mi? Yine de şanslı olduğunuzu düşünüyorsanız, bütün gününüzü evde bu şans oyunları ile uğraşarak geçirebilirsiniz. Mantık tamamen; ya tutarsa!
Görüntlenme: 8628
Hacer Jafar