Ekonomi

Yeni Ufuklara Yolculuk: THY'nin Avustralya'ya İlk Seferi

Beliz Karasu 12312
İçindekiler

eni Ufuklara Yolculuk: THY'nin Avustralya'ya İlk Seferi

Türk Hava Yolları (THY), Avustralya'ya ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirerek Melbourne şehrine indi. THY tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket Avustralya kıtasındaki ilk destinasyonu olarak Melbourne'u seçti ve bu adımıyla dünya çapında en çok ülkeye uçuş düzenleyen hava yolu olma unvanını pekiştirdi.

 

1 Mart'ta İstanbul Havalimanı'ndan kalkan ve Singapur Changi Havalimanı üzerinden Melbourne Havalimanı'na ulaşan uçuş, THY'nin 6 kıtada 130 ülkeye ve 346 destinasyona uzanan geniş uçuş ağının en yeni halkasını oluşturdu. Melbourne'a haftada üç kez uçuş planlanıyor ve bu yeni rotanın, her yıl binlerce yolcunun yanı sıra, iki ülke arasındaki turizm ve ticaret ilişkilerine de olumlu katkılar sağlaması bekleniyor.

 

THY, bu uçuşlarla Avrupa'dan Melbourne Havalimanı'na uçan tek havayolu şirketi olma özelliğini kazandı. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, bu başarıyı, İstanbul'u Avustralya gibi dünyanın altıncı kıtası ile birleştiren önemli bir adım olarak değerlendirdi. Bolat, Melbourne uçuşlarının THY'nin Asya-Pasifik bölgesindeki varlığını güçlendirmenin yanı sıra, kültürler arası bağları güçlendirme misyonuna da katkıda bulunduğunu belirtti.

 

Avustralya'nın doğal güzellikleri ve sıcakkanlı insanlarıyla THY'nin uçuş ağına eklenen 130. ülke ve 6. kıta olduğunu vurgulayan Bolat, şirketin yolcularına dünya çapında keşif olanakları sunarken hizmet kalitesini de uluslararası alanda yaymaya ve geliştirmeye devam ettiğini ifade etti.

 

Ayrıca, THY yolcuları 19 Ocak ile 15 Nisan tarihleri arasında biletlerini satın aldıklarında, 1 Mart ile 15 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'dan Melbourne'e 1199 dolar, Melbourne'den İstanbul'a ise 999 dolar gibi avantajlı fiyatlarla seyahat edebilecekler.

 

Görüntlenme: 12312
Beliz Karasu