İş Dünyası

Türk Telekom ve Argela'dan Azerbaycan'ın Azercell'ine Teknolojik İş Birliği!

Gökşen Akyüz 2 ay önce 14889
İçindekiler

Türk Telekom ve Argela'dan Azerbaycan'ın Azercell'ine Teknolojik İş Birliği!Türk Telekom'un açıklamasına göre, dijital dönüşüm alanında Türkiye'nin öncü kuruluşu olan Türk Telekom ve onun teknoloji üreten alt kuruluşu Argela, GSMA Mobil Dünya Kongresi'nde Azerbaycan'ın lider cep telefonu operatörü Azercell ile gerçekleştirdikleri iş birliğini kamuoyu ile paylaştı. Bu iş birliği, Azercell'in ağ kapasitesini Argela'nın yeni nesil Ağ ve Müşteri Güvencesi çözümleri ile güçlendirmesini içeriyor.

Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, projelerimizle Türkiye'yi bir teknoloji ihracatçısı olarak konumlandırma hedefimize katkıda bulunmaya devam ettiklerini belirtti. Argela'nın geliştirdiği yenilikçi ürünler ve projelerle, global alanda Türkiye'nin itibarına katkı sağladıklarını vurguladı. "Her zaman çağın ötesinde bir kurum olma vizyonuyla, Türkiye’yi teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olarak konumlandırmak için projelerimize devam ediyoruz. Teknoloji alanında öncü çözümlere imza atarak katma değer yaratan iştirakimiz Argela, geliştirdiği ürünler ve projelerle global arenada ülkemizin prestijine önemli katkı sunuyor. Azerbaycan’ın lider operatörü Azercell ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği de bölgemizdeki ülkelere teknoloji deneyimimizi aktarmamızın en güzel örneği” şeklinde konuştu.

Türk Telekom ve Argela'nın bu iş birliği, yerli ve milli ürünlerle Türkiye'nin teknoloji üretiminde öncü rol üstlenme vizyonunu güçlendiriyor. Barcelona'da düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi'nde Azercell ile yapılan anlaşma, Argela'nın Network & Müşteri Güvencesi (NCA) platformunun yeni ürünlerinin Azercell sistemine entegrasyonunu kapsıyor. Bu entegrasyonla Azercell, müşteri deneyimini maksimize etmeyi hedefliyor. Argela NCA Ürün Paketi, gerçek zamanlı izleme, hizmet kalitesi izleme ve müşteri deneyimi yönetimi platformlarını içerir, büyük veri analitiğine dayalı yapısıyla operatörlere ağları üzerinde tam kontrol sağlar.

Önal, teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olma vizyonları çerçevesinde, Türkiye'nin dijital alandaki liderliğini güçlendirmeye odaklandıklarını belirterek, "Teknoloji üreten ve ihraç eden ülke olma vizyonuyla Türkiye Yüzyılı’nı dijitalin yüzyılı yapmak hedefiyle çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Teknoloji birikimimizi iş birlikleri ve projelerle yerli ekosistemin güçlenmesini desteklemek amacıyla kullanıyor, çözümlerimizin global arenada da pazara girmesi için köprü rolü üstleniyoruz. Önemli Ar-Ge çalışmaları yürüten iştirakimiz Argela’nın geliştirmiş olduğu çözümler hem bölgemizde hem de dünya pazarında kullanılıyor. Bu kapsamda Azerbaycan’ın lider operatörü Azercell ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğini de çok kıymetli buluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Teknoloji üreterek ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Post Views: 14889
Gökşen Akyüz

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *